Aby pobierać wszystkie sety zarejestruj się w naszym portalu seciki.pl - kliknij tutaj - rejestracja w 15 sekund

czwordi : Dla całego Wrocławia ! | Włady : eeee | Bialy1251 : pozdro dla całego Kiełpina kartuskiego | LejToOo : POZDRAWIAM SWOJA UKOCHANA DZIEWCZYNĘ lUIZE :* :* | Lechiastogi : Witam wszystkich słuchaczy Secikow. Pl i zachęcam do posłuchania seta z klubu Bajlando z urodzin DJ.Swiru. Pozdrawiam serdecznie z Wielkiej Brytanii. DJ. Maras ( Marek Gdańskie Stogi) | masel1916 : pozdro z siedlec | k4bi : pozdrawia szajbe z ochli | dj kurs : POZDRO Z POZNANIA POZDRAWIA DJ TOMIX | Werk89 : Pozdrawiam wszystkich słuchaczy w ta wietrzną sobote :) | dzony1315 : Pozdro dla wszystkich grzejników od Johnego!!!!! | koziolkk : WITAM WSZYSTKICH!!!... ZACHECAM DO PRZESŁUCHANIA MOJEGO SETA - AUTUMN MIX by #KRIZZK...POZDRAWIAM WSZYSTKICH SŁUCHACZY!!! | arturlapalapinski : Pozdrowienia dla całego jadącego Poznania przesyła Lapa z Anglii | DjMaras89 : pozdrowienia dla całej piekarni bochenek z trzcianki od bartasa | alusia41 : HAloo Haloo jesteście;D | snajperr2002 : Pozdrawiam Grzesia bezubika | karnas : pozdrowienia z lubuskiego !!! | Szymon070291 : hello hello pozdrówki :D | djpaczas : Seciki.pl Najlepsza stronka z klubowa muzyka! | switek1911 : pozdrowienia dla myszki | arkein : Pozdro wszystkich | Werk89 : Pozdrawiam wszystkich kochających muzyke :** | matti19-91 : Super stronka pozdro 🙂 | gregor : wITAM,pOZDROWIENIA | maciek21032 : Wszystkiego najlepszego dla mojej Kochanej Żony Jagody 100 lat :) Dobrej muzy ci życzę Kochanie :* | przemoj33 : pozdro dla mojego syna oliwiera | zom55 : POZDROWIONKA DLA UKOCHANEJ ANI | lysy1984pl : Pozdrawiam all :) | adam_12322 : POZDRO WSZYSTKIM!!!! :D | 555blant555 : Pozdrowienia na setowiczów :) Daave Mixed zaprasza na soundcloud.com | matejko kks : witam i pozdrawiam wszystkich klubowiczów |


Promowane sety
Promowany : CROSS # CORRADO SUCHOWOLA # 29.09.2018CROSS # CORRADO SUCHOWOLA # 29.09.2018 - CROSS @ 25 URODZINY CORRADO SUCHOWOLA Size: 117.97 MB Pobierz :... (407)
Promowany : Energy Mix vol. 12 - Silesia Retro Edition (13/09/2018)Energy Mix vol. 12 - Silesia Retro Edition (13/09/2018) - Energy Mix vol. 12 & DJ Aras & Dee Push Rozmiar : 160.82... (5 890)
Promowany : Ibiza Gwiździny - DĄBER (14.08.18)Ibiza Gwiździny - DĄBER (14.08.18) - IBIZA GWIŹDZINY - 12 URODZINY KLUBU Size: 139.18 MB... (2 915)
Promowany : Sunrise Festival 2018 - Dzień 3 (Niedziela, 29.07.2018)Sunrise Festival 2018 - Dzień 3 (Niedziela, 29.07.2018) - BEBETTA Pobierz : Kliknij tutaj (zippyshare) Pobierz : Kliknij... (46 558)
[/group]

Używany Gramofon


Solidna konstrukcja Technicsów jest już legendarna. Wiek gramofonu jest mniej ważny od sposobu, w jaki traktowany był przez poprzedniego właściciela(li). Zadbany, nawet dziesięcioletni sprzęt może zachowywać się prawie tak dobrze, jak półroczny. Podstawą do zakupu musi być osobista kontrola stanu kupowanego gramofonu. Odradzam "okazje" na aukcjach internetowych, gdyż przed zakupem nie ma możliwości "dotknięcia" sprzętu. Sprzedający może zarzekać się, że stan jest idealny, bo przecież to Technics. Prawda jest taka, że można natrafić na "trupa", katowanego przez dziesiątki DJ'ów (np. w klubie), wielokrotnie zalanego piwem, brudnego, służącego do nauki początkującym turntablistom, itp. Doprowadzenie takich "zwłok" do stanu używalności może okazać się droższe, niż to warto. Oczywiście nie ma możliwości 100% upewnienia się, czy w używanym sprzęcie nie napotkamy niespodzianek, ale zawsze można zminimalizować to zagrożenie.

Przed zakupem trzeba sprawdzić następujące rzeczy:
1. Chwyć bolec, na który nakłada się płytę i starając się poruszać nim na boki, upewnij się, że nie ma żadnego luzu na łożyskowaniu talerza.
2. Obróć talerz i sprawdź, czy obraca się w obu kierunkach płynnie i bezgłośnie.
3. Włącz gramofon, wciśnij START i zwróć uwagę, czy talerz startuje szybko i lekko.
4. Ustaw pitch fader w pozycji 0%. Przełącz kilkakrotnie szybkość 33/45 i obserwuj zachowanie grubych kropek na boku talerza: powinny pozostawać w bezruchu (w miejscu oświetlenia przez lampę stroboskopową pod włącznikiem), a w momencie zmiany prędkości 33/45 rozmazywać się na mgnienie oka i od razu się stabilizować.
5. Zostaw gramofon działający na 10-15 minut. Rozgrzana obudowa lub zapach spalonej izolacji oznaczają, że sprzęt nie jest w dobrym stanie.
6. Przyciśnij STOP i obserwuj, czy talerz szybo się zatrzymuje. Jeżeli nie, możliwe, że wystarczy wyregulować siłę hamowania (to nie jest wielki problem), ale jeżeli poprzedni właściciel tego nie zrobił, problem może być poważniejszy.
7. Przyciśnij START, (pitch fader ustaw na 0%) sprawdź, czy grube kropki na talerzu są w kompletnym bezruchu. Jeżeli poruszają się delikatnie zgodnie z ruchem zegara, bądź przeciwnie, a zielona dioda LED przy pitch-faderze świeci się, to zegar kwarcowy stabilizujący obroty jest uszkodzony. Jeżeli pitch jest ustawiony na 0%, a dioda nie świeci się, masz do czynienia z modelem 1200M3D, lub 1200/1210MK2 z usuniętym "zamkiem" zegara kwarcowego, lub ze spaloną diodą LED.
8. Porusz pitch fader’em parokrotnie. Powinien stawiać lekki, ale zdecydowany i płynny opór. Jeżeli wyczuwasz "skoki" lub zbyt duży opór, potencjometr może być zatarty, lub brudny i nadawać się do wymiany - mogą pojawić się problemy z precyzyjnym ustawianiem prędkości.
9. Powróć do pozycji 0% i bardzo delikatnie przesuń w stronę +2%, na tyle, żeby dioda LED zgasła i żebyś mógł stwierdzić, że to na pewno nie jest już zero. Spójrz ponownie na kropki na boku talerza. Powinny bardzo powoli poruszać się w kierunku zgodnym z obrotem wskazówek zegara. Jeśli poruszają się w kierunku przeciwnym, albo pozostają nadal w bezruchu, masz do czynienia z "podwójnym zerem", które wymaga kalibracji (znowu nie jest to wielki problem, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić).
10. Następnie przesuń potencjometr w ten sam sposób, ale w kierunku -2%. Jeszcze raz spójrz na kropki. Powinny przemieszczać się delikatnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Identycznie, jak wyżej, jeżeli poruszają się w kierunku przeciwnym, może występować ten sam problem: "podwójne zero".
11. Przesuń pitch w okolice +3.3% i spójrz na trzeci od dołu rząd kropek. Powinny być nieruchome, ale prawdopodobnie nie będą - oznacza to jeszcze raz, że pitch należy wykalibrować. Przesuń pitch w okolice +6% i spójrz na czwarty od dołu rząd kropek. Powinny być nieruchome, ale prawdopodobnie też nie będą. Jeżeli stają się nieruchome np. przy ustawieniu potencjometra na +7.5% to oznacza, że masz mniejszy niż fabryczny (+/-8) zakres zmiany prędkości. Gramofon wymaga kalibracji.
12. Obejrzyj przewody podłączeniowe RCA (tzw. Chinch’e) i przewód uziemienia, czy nie są uszkodzone mechanicznie. Sprawdź, czy na końcu kabla uziemniającego jest blaszana końcówka, czy też tylko kawałek poszarpanego, utlenionego drutu.
13. Aby sprawdzić, czy nie ma sprzężeń, buczenia, trzasków przy dotykaniu obudowy musisz podpiąć deck do wejścia Phono we wzmacniaczu, lub do miksera i użyć najlepiej słuchawek.
14. Dobrze mieć ze sobą swój system, jeżeli sprzedający nie będzie nim dysponował, będzie można sprawdzić, czy kanały poprawnie działają.
15. Przed montowaniem systemu zwróć uwagę, czy ramię nie ma żadnych luzów na łożyskowaniu, czy można nim poruszać bez jakichkolwiek oporów.
16. Przy mocowaniu systemu, najpierw obejrzyj styki wewnątrz ramienia. Jeżeli gramofon był użytkowany z headshell'em lub systemem bez pozłacanych styków, może tam wystąpić korozja, która uniemożliwia ruch wyżej wymienionych styków. Użyj jakiegoś cienkiego przedmiotu, żeby fizycznie poruszyć każdym z czterech styków i sprawdź czy uginają się delikatnie. Zamocuj system. Pierścień na ramieniu powinien dokręcić się lekko, ale pewnie. Zamocowany system nie powinien mieć żadnych luzów.
17. Przesuń blokadę ramienia w pozycję "lock", połóż swoją płytę (którą ze sobą przyniosłeś) i sprawdź, jak gra.

Napisał UrbanboyOnline:


Aby zobaczyć kto aktualnie z użytkowników jest dostępny na stronie - zaloguj się

Wszystkich: 166 |  Niezarejestrowani: 85 |  (Kolory ?)
Portal Seciki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na portalu. Osoby zamieszczajce utwory, sety,
fotografie, teksty, komentarze naruszajce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialno karna lub cywilna.