Aby pobierać wszystkie sety zarejestruj się w naszym portalu seciki.pl - kliknij tutaj - rejestracja w 15 sekund

remekeimm : Pozdro Wszystkim !!!!! | DeeFka : Pozdrawiam Rickfire ♥ | Kacper882 : Pozdrowienia ze ZŁOTOWA dla Seciki.pl | darekczarny25 : Pozdro dla wszystkich clubowiczów z byłego COSMOS CLUB Krzycko Małe Wasze ciała nasza muza | Antonio12 : Pozdrawiam prekursora tomasa z terminala | Yaxley1996 : Kocham cię mocno w tym roku będzie to co chcemy | tomekkud : pozdrawiam wszystkie fajne laski | VixaVixa : pozdro dla ekipy z wielowsi!!! | mariunio : Pozdrowienia dla Kuby i Zuzi :) | ebesebe84 : Pozdowienia dla Betona szkoda ze cie tu niema | jarussmykus : POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH KIEROWCOW CIEZAROWEK I DLA CAŁEJ LEWEJ GRUPY POZDRO JADĄ JADĄ !!!!! | Czarny_Pinky : Pozdrowienia dla całej pierwszej zmiany Auto Partner : Jadą ! i dla mojego ukochanego narzeczonego M`House | slawczyk : Czy są sety z ostatniej imprezy Retro w Ekwadorze? Pozdrawiam :) | Szymon40 : Pozdrowienia dla calego kujawsko-pomorskiego | michalkania : Pozdro dla GIBONA z CREWE | becia1999 : Pozdro dla szona bodzia i parówy kojota od pracodawcy buliego | huligan123 : Pozdrawiam wszystkich co odopczywaja ,po cieżkim tygodniu pracy , i tych co na weekend sie też grubo zabawili pozdro swiry ;) | xprzemo7x : ognia kojoty | mateusz1996 : pozdrowienia od mateusza dla dominiki | mts1 : pozdro war1aty! | arkoss_17 : Pozdro dla wszystkich HARDCOROWYCH jak i HARDSTYLOWYCH swirow z pomorza i nie tylko.. SPAWACZ;) | silverstylez : Pozdro dla starych wyjadaczy. SilverStylez | olek123651 : Pozdroeienia dola JULJI | HANSEL : Pozdro dla ekipy z Wolsztyna :DD | olkieeee : pozdrawiam olke!!! | erni1112 : pozdrowienia dla ciury, smigola , rudego i Kacperka starych zapasiorow !!! | The Punk : Pozdrawiam | vpahomusic : Grupa Eventowa V PaHo Music POzdrawia nocnych marków | erni1112 : pozdro dla wiariatow z krasnego stawu!! w szczegolnosci Kopixa!!! | sunprise1944 : Tylko odra oks |


Promowane sety
Promowany : Energy Mix vol. 14 - Aras & Deepush (12/04/2019)Energy Mix vol. 14 - Aras & Deepush (12/04/2019) - Energy Mix vol. 14 Katowice Edition pres. Aras & Deepush... (952)
Promowany : Energy Mix 61 - Thomas & Hubertus (7.04.2019)Energy Mix 61 - Thomas & Hubertus (7.04.2019) - Thomas & Hubertus Rozmiar : 139.96 MB Pobierz : Cały Rozmiar... (1 359)
Promowany : Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5 - Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5 Rozmiar : 149.51 MB... (1 704)
Promowany : Energy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & HubertusEnergy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & Hubertus - Energy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & Hubertus Rozmiar :... (3 827)

Używany Gramofon


Solidna konstrukcja Technicsów jest już legendarna. Wiek gramofonu jest mniej ważny od sposobu, w jaki traktowany był przez poprzedniego właściciela(li). Zadbany, nawet dziesięcioletni sprzęt może zachowywać się prawie tak dobrze, jak półroczny. Podstawą do zakupu musi być osobista kontrola stanu kupowanego gramofonu. Odradzam "okazje" na aukcjach internetowych, gdyż przed zakupem nie ma możliwości "dotknięcia" sprzętu. Sprzedający może zarzekać się, że stan jest idealny, bo przecież to Technics. Prawda jest taka, że można natrafić na "trupa", katowanego przez dziesiątki DJ'ów (np. w klubie), wielokrotnie zalanego piwem, brudnego, służącego do nauki początkującym turntablistom, itp. Doprowadzenie takich "zwłok" do stanu używalności może okazać się droższe, niż to warto. Oczywiście nie ma możliwości 100% upewnienia się, czy w używanym sprzęcie nie napotkamy niespodzianek, ale zawsze można zminimalizować to zagrożenie.

Przed zakupem trzeba sprawdzić następujące rzeczy:
1. Chwyć bolec, na który nakłada się płytę i starając się poruszać nim na boki, upewnij się, że nie ma żadnego luzu na łożyskowaniu talerza.
2. Obróć talerz i sprawdź, czy obraca się w obu kierunkach płynnie i bezgłośnie.
3. Włącz gramofon, wciśnij START i zwróć uwagę, czy talerz startuje szybko i lekko.
4. Ustaw pitch fader w pozycji 0%. Przełącz kilkakrotnie szybkość 33/45 i obserwuj zachowanie grubych kropek na boku talerza: powinny pozostawać w bezruchu (w miejscu oświetlenia przez lampę stroboskopową pod włącznikiem), a w momencie zmiany prędkości 33/45 rozmazywać się na mgnienie oka i od razu się stabilizować.
5. Zostaw gramofon działający na 10-15 minut. Rozgrzana obudowa lub zapach spalonej izolacji oznaczają, że sprzęt nie jest w dobrym stanie.
6. Przyciśnij STOP i obserwuj, czy talerz szybo się zatrzymuje. Jeżeli nie, możliwe, że wystarczy wyregulować siłę hamowania (to nie jest wielki problem), ale jeżeli poprzedni właściciel tego nie zrobił, problem może być poważniejszy.
7. Przyciśnij START, (pitch fader ustaw na 0%) sprawdź, czy grube kropki na talerzu są w kompletnym bezruchu. Jeżeli poruszają się delikatnie zgodnie z ruchem zegara, bądź przeciwnie, a zielona dioda LED przy pitch-faderze świeci się, to zegar kwarcowy stabilizujący obroty jest uszkodzony. Jeżeli pitch jest ustawiony na 0%, a dioda nie świeci się, masz do czynienia z modelem 1200M3D, lub 1200/1210MK2 z usuniętym "zamkiem" zegara kwarcowego, lub ze spaloną diodą LED.
8. Porusz pitch fader’em parokrotnie. Powinien stawiać lekki, ale zdecydowany i płynny opór. Jeżeli wyczuwasz "skoki" lub zbyt duży opór, potencjometr może być zatarty, lub brudny i nadawać się do wymiany - mogą pojawić się problemy z precyzyjnym ustawianiem prędkości.
9. Powróć do pozycji 0% i bardzo delikatnie przesuń w stronę +2%, na tyle, żeby dioda LED zgasła i żebyś mógł stwierdzić, że to na pewno nie jest już zero. Spójrz ponownie na kropki na boku talerza. Powinny bardzo powoli poruszać się w kierunku zgodnym z obrotem wskazówek zegara. Jeśli poruszają się w kierunku przeciwnym, albo pozostają nadal w bezruchu, masz do czynienia z "podwójnym zerem", które wymaga kalibracji (znowu nie jest to wielki problem, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić).
10. Następnie przesuń potencjometr w ten sam sposób, ale w kierunku -2%. Jeszcze raz spójrz na kropki. Powinny przemieszczać się delikatnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Identycznie, jak wyżej, jeżeli poruszają się w kierunku przeciwnym, może występować ten sam problem: "podwójne zero".
11. Przesuń pitch w okolice +3.3% i spójrz na trzeci od dołu rząd kropek. Powinny być nieruchome, ale prawdopodobnie nie będą - oznacza to jeszcze raz, że pitch należy wykalibrować. Przesuń pitch w okolice +6% i spójrz na czwarty od dołu rząd kropek. Powinny być nieruchome, ale prawdopodobnie też nie będą. Jeżeli stają się nieruchome np. przy ustawieniu potencjometra na +7.5% to oznacza, że masz mniejszy niż fabryczny (+/-8) zakres zmiany prędkości. Gramofon wymaga kalibracji.
12. Obejrzyj przewody podłączeniowe RCA (tzw. Chinch’e) i przewód uziemienia, czy nie są uszkodzone mechanicznie. Sprawdź, czy na końcu kabla uziemniającego jest blaszana końcówka, czy też tylko kawałek poszarpanego, utlenionego drutu.
13. Aby sprawdzić, czy nie ma sprzężeń, buczenia, trzasków przy dotykaniu obudowy musisz podpiąć deck do wejścia Phono we wzmacniaczu, lub do miksera i użyć najlepiej słuchawek.
14. Dobrze mieć ze sobą swój system, jeżeli sprzedający nie będzie nim dysponował, będzie można sprawdzić, czy kanały poprawnie działają.
15. Przed montowaniem systemu zwróć uwagę, czy ramię nie ma żadnych luzów na łożyskowaniu, czy można nim poruszać bez jakichkolwiek oporów.
16. Przy mocowaniu systemu, najpierw obejrzyj styki wewnątrz ramienia. Jeżeli gramofon był użytkowany z headshell'em lub systemem bez pozłacanych styków, może tam wystąpić korozja, która uniemożliwia ruch wyżej wymienionych styków. Użyj jakiegoś cienkiego przedmiotu, żeby fizycznie poruszyć każdym z czterech styków i sprawdź czy uginają się delikatnie. Zamocuj system. Pierścień na ramieniu powinien dokręcić się lekko, ale pewnie. Zamocowany system nie powinien mieć żadnych luzów.
17. Przesuń blokadę ramienia w pozycję "lock", połóż swoją płytę (którą ze sobą przyniosłeś) i sprawdź, jak gra.

Napisał UrbanboyOnline:


Aby zobaczyć kto aktualnie z użytkowników jest dostępny na stronie - zaloguj się

Wszystkich: 170 |  Niezarejestrowani: 71 |  (Kolory ?)
Portal Seciki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na portalu. Osoby zamieszczajce utwory, sety,
fotografie, teksty, komentarze naruszajce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialno karna lub cywilna.