Aby pobierać wszystkie sety zarejestruj się w naszym portalu seciki.pl - kliknij tutaj - rejestracja w 15 sekund

ziolo921 : Pozdrawiam Wszystkich Fanów Motoryzacji! | Werka89 : Pozdrowienia dla mojej ekipy z Grabienic...a szczegolnie dla Krzysia :) | aadrian.j : Pozdro całe CD Lidl Wyszków - Adrian.J | chojnicki : Cały Ślesin Zapierdal.......lalalala. Pozdro dla wszystkich | mati-36 : pozdrowionka dla całej imprezowej rodzinki secikowców oraz całej nowej soli | gazik93 : pozdro dla Krzycha jazdy | Guciothebest : Kocham Panią Prokurator! | grand : Pozdrawiam Ptysia Załogę I Sektę. | volt007 : Grabowo POZDRAWIA | Kamilo890 : Sosnowiec Zdrówka Życzę i Pozdrawiam Wszystkich ZAJEZDNIA GOTOWA :**** | rafik0011 : pozdro dla agatki od rafika | Benek0307 : Siemanko 😀 POZDRAWIAM WSZYSTKICH ŚWIRUSOW 😀😀😎😎🖐️👍 | DjkaNonStop : Pozdrawiam DjkeNonStop | gracjan4967 : Pozdro dla Wiczki Mojej od Pawła z Lubina :* | mmiissiiuu2008 : Pozdrowienia Dla Wszystkich Wariatów ! ! ! | jjjankoo16 : pozdrawiam cała Ekipe z Nowej Wsi Legnickiej !! i wariatów z osiedla piekary w Legnicy !! | Alfgrin : Pozdrawiam Szczawnicę | waldas92 : Pozdrawiam całe Oborniki wlkp!!!! | sowizdzol11 : Pozdro dla Elki z Góry ;) | Mascota : Pozdrowienia dla szamanów z Ostrowa Wlkp | TURBOPASSAT : Pozdrawiam TURBO PASSAT :) | ksawier wojtas : Pozdro dla ziomeczków z Pakości | KAMION31 : Pozdrowienia dla wszystkich wixsiarzy!!! | Lukas88 : Pozdrowienia dla wszystkich normalnych w tych chorych czasach ! | Marianek34 : Dla Pipka i całej ekip!!!!! | switek1911 : pozdrawiam | kozbi17 : pozdro dla EWY | Kadrowicz98 : Pozdrowienia Jurasa od Krisa 😉 | LeseRote : Pozdro dla Biniego :) Od Lese niedługo się widzimy tylko bez pułapów :) | DjMatek : Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających Seciki.pl ;) |


Promowane sety
Promowany : NEW Energy @ Ekwador Manieczki (17.10.2009)NEW Energy @ Ekwador Manieczki (17.10.2009) - Marcel Kenenberg Wielkość: 132 MB Pobierz : DJ Quiz Wielkość:... (9 176)
Promowany : ENERGY MIX 67 by Thomas & Hubertus (30.10.2020)ENERGY MIX 67 by Thomas & Hubertus (30.10.2020) - Thomas & Hubertus - The Best Music Autumn 2020! Rozmiar :... (7 058)
Promowany : Hit Za Hitem By Dj Hubertuse & Dj Thomas (2002/2003)Hit Za Hitem By Dj Hubertuse & Dj Thomas (2002/2003) - Vol.1 Rozmiar : 68 MB Pobierz : Vol.2 Rozmiar : 66 MB Pobierz :... (11 302)
Promowany : Sunrise Festival with Ekwador (25-26-07-2003)Sunrise Festival with Ekwador (25-26-07-2003) - Piątek Part 1 Rozmiar : 155 MB Pobierz : Part 2 Rozmiar : 163 MB... (2 393)

Jaki sprzęt na początek ?


Kupujemy sprzęt, jednak jaki wybrać?

Wybór sprzętu na początek naszej przygody z mixowaniem nie jest decyzją łatwą. Postaram się choć trochę pomóc Wam w wyborze. Najważniejszym czynnikiem, który wpłynie na wasz wybór nie jest rodzaj granej przez Was muzyki, sposób mixowania czy też to, czy sprzęt będzie używany w klubie czy w domu, lecz zasobność portfela. Ceny sprzętu są bardzo różnie, ale w większości przypadków zauważalna jest tendencja do wzrostu ceny wraz ze wzrostem jakości. Tak więc czy stwierdzenie – "im droższy tym lepszy" jest słuszne? Moim zdaniem NIE! Wiele firm karze sobie płacić za swoje logo i renomę. Najlepszym tego przykładem jest firma Pioneer, która produkuje najwyższej jakości sprzęt dla DJ, ale ceny tego sprzętu są równie kosmiczne co jego jakość. Oczywiście nie skreśla to Pioneera, jednak, że jest to sprzęt zarezerwowany dla osób z bardzo grubym portfelem.

Wiele firm oferuje to samo, co Pioneer za znacznie niższą cenę. Przykładem takiej firmy jest Numark. Numark jest producentem, który klientom oferuje bardzo funkcjonalny i solidnie wykonany sprzęt o wysokiej jakości, za rozsądną cenę. Sprzęt tej firmy nadaje się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych DJ'ów. Nie warto inwestować w sprzęt najtańszy. Kusi on ceną, ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Taki sprzęt rozpada się bardzo szybko, a jego naprawa jest bardzo kosztowna. Do firm które oferują taki właśnie sprzęt należy przede wszystkim Behringer. Firma ta produkuje swój sprzęt masowo i nie zwraca uwagi na szczegóły, które wpływają na jakość. Znacznie lepiej od Behringera wypada Gemini. Produkuje sprzęt w cenach nieco wyższy niż Behringer, ale jego jakość jest o niebo lepsza. Teraz postaram się przedstawić Wam kilka przykładowych konfiguracji w kilku przedziałach cenowych.

Kwota do 2000 zł
Mixer - Numark DM1050.
DM1050 posiada wszystko, co Mixer posiadać powinien. Ma dobrej jakości fadera i crossfader, trój stopniowy equalizer rozbudowana sekcje odsłuchu i co najważniejsze jest bardzo solidnie wykonany.

Gramofony - Numark TT-1650 (dwie sztuki).
Posiada napęd bezpośredni, dokładną kontrole pitch oraz możliwość pracy w trybie 33 1/3 oraz 45 obrotów na minutę.

Słuchawki - Reloop RH-2350 Pro.
Są to świetne słuchawki dla początkujących, jak również zaawansowanych DJ, którzy nie wymagają od słuchawek zbyt wiele. Zapewniają odpowiednią głośność i dobrze trzymają się na głowie.

Numark DM1050Numark TT 1650 Kwota do 3000 zł
Mixer - Vestax VMC-002 lub Numark DXM06 (w zależności czy potrzebny nam efektor czy nie).
Vestax to bardzo wysokiej jakości dwukanałowy mixer, wyposażony w trójzakresowy equalizer z funkcją kill, rozbudowany odsłuch i co najważniejsze – jest to mixer na długie lata. Z kolei Numark DXM06 to także dwukanałowy mixer z trójzakresowym equalizerem, z funkcją kill i rozbudowanym odsłuchem. Od Vestaxa odróżnia go fakt posiadania efektora. Efektor w tym modelu sprawuje się wyśmienicie, oferuje 12 najbardziej przydatnych efektów. Model ten jest aktualnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych mixerów, których cena nie przekracza 1000 zł. Osobiście gorąco go polecam!

Odtwarzacz CD - Numark CDN 35.
Jest to podwójny odtwarzacz wyposażony w funkcje loop, możliwość ustawienia trzech punktów CUE i pokrętło JOG. Zakres pitch w tym modelu to +/- 8% i +/-16%.

Vestax VMC 002Numark DXM06

Kwota do 3000 zł
Gramofony - Numark TT-200 (dwie sztuki).
Numark TT-200 to lekko "okrojona" wersja TT-500, który jest bardzo pozytywnie ocenianym gramofonem. Posiada bardzo stabilny napęd bezpośredni o dużej mocy. Kontrola pitch w zakresie +/- 10%.

Słuchawki - Behringer HPX 2000.
Oferują bardzo dobre brzmienie za niewygórowaną cenę.

Numark TT 200

Kwota do 5000 zł
Mixer - Numark DXM-09.
DXM09 to następca bardzo popularnego DXM06. W tym modelu dodano jeden kanał (teraz są trzy).

Odtwarzacz CD - Denon DN-D4000.
DN-4000 to podwójny player z możliwością odtwarzania plików mp3. Umożliwia odczyt CD-Text i tagów ID3 dla plików mp3. Udostępnia także dwie pętle i dwa punktu CUE dla każdej z płyt.

Lub do 5000 zł:

Gramofony - Numark TT-500 (dwie sztuki).
TT-500 to świetny gramofon, wyposażony w rewelacyjny napęd bezpośredni. Posiada bardzo szeroki zakres pitch (nawet do +/- 50%), kontrolę hamulca i startu oraz wymienne ramie (proste i w kształcie "S").

Słuchawki - Behriger HPX 4000.
Są to bardzo wygodne słuchawki, posiadające dużą dynamikę pracy i szeroki zakres częstotliwości.

Numark TT 500


Nieograniczone środki:
Mixer - Pioneer DJM-600 lub Denon DN-X1500.
DJM-600 to mixer legenda. Posiada 4 kanały, efektor, sampler, świetny odsłuch i wiele wiele więcej. Mixer ten jest używany w większości klubów w Polsce jak i na świecie. Jest on klasą sam dla siebie. DN-X1550 jest odpowiednikiem DJM-600 tyle tylko, że z logo Denona. Mixera tego niestety niemiałem okazji używać, tak więc niewiele mogę o nim napisać. Jest on pochlebnie oceniany przez wielu DJ.

Odtwarzacz CD - Pioneer CDJ 1000 MK2 lub Denon DN-S5000 (oczywiście po dwie sztuki).
CDJ 1000 MK2 stał się legendą tak samo jak mixer DJM-600. Był on jednym z pierwszych platerów, który oferował funkcje scratch, która w końcu działała "tak jak trzeba". Odtwarzacz ten posiada ogromną ilość funkcji, które są bardzo przydatne w pracy DJ. Jest to jeden z najpopularniejszych CD Playerów w klubach całego świata. DN-S5000 to odpowiednik CDJ 1000 tyle, że ze stajni Denona. Od Pioneera odróżnia się tym, że posiada obrotowy talerz, tak jak w prawdziwym gramofonie.

Denon DN S5000

Lub nieograniczone środki

Gramofony - Technics SL-1200 mk2 lub Vestax PD 2300 mk2 Pro lub Numark TTX-1 (dwie sztuki).
Wszystkie trzy gramofony to sprzęt z najwyższej półki, który zaspokoi wymagania wszystkich, nawet tych najbardziej wybrednych DJ.

Słuchawki - Pioneer HDJ-1000 lub Sennheiser HD 25.
Obie pary słuchawek to sprzęt z najwyższej półki, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających DJ.

Vestax PD 2300 mk2 Numark TTX 1


W artykule tym celowo nie poruszyłem kwestii CD czy vinyl, gdyż ten wybór należy tylko i wyłącznie do Was. Moje zdanie na ten temat jest takie, że nieważne na czym grasz, byle by sprawiało Ci to przyjemność.

Napisał Adam Adamkiewicz.Online:


Aby zobaczyć kto aktualnie z użytkowników jest dostępny na stronie - zaloguj się

Wszystkich: 77 |  Niezarejestrowani: 64 |  (Kolory ?)
Portal Seciki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na portalu. Osoby zamieszczajce utwory, sety,
fotografie, teksty, komentarze naruszajce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialno karna lub cywilna.