Aby pobierać wszystkie sety zarejestruj się w naszym portalu seciki.pl - kliknij tutaj - rejestracja w 15 sekund

DeeFka : Pozdrawiam Rickfire ♥ | Kacper882 : Pozdrowienia ze ZŁOTOWA dla Seciki.pl | darekczarny25 : Pozdro dla wszystkich clubowiczów z byłego COSMOS CLUB Krzycko Małe Wasze ciała nasza muza | Antonio12 : Pozdrawiam prekursora tomasa z terminala | Yaxley1996 : Kocham cię mocno w tym roku będzie to co chcemy | tomekkud : pozdrawiam wszystkie fajne laski | VixaVixa : pozdro dla ekipy z wielowsi!!! | mariunio : Pozdrowienia dla Kuby i Zuzi :) | ebesebe84 : Pozdowienia dla Betona szkoda ze cie tu niema | jarussmykus : POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH KIEROWCOW CIEZAROWEK I DLA CAŁEJ LEWEJ GRUPY POZDRO JADĄ JADĄ !!!!! | Czarny_Pinky : Pozdrowienia dla całej pierwszej zmiany Auto Partner : Jadą ! i dla mojego ukochanego narzeczonego M`House | slawczyk : Czy są sety z ostatniej imprezy Retro w Ekwadorze? Pozdrawiam :) | Szymon40 : Pozdrowienia dla calego kujawsko-pomorskiego | michalkania : Pozdro dla GIBONA z CREWE | becia1999 : Pozdro dla szona bodzia i parówy kojota od pracodawcy buliego | huligan123 : Pozdrawiam wszystkich co odopczywaja ,po cieżkim tygodniu pracy , i tych co na weekend sie też grubo zabawili pozdro swiry ;) | xprzemo7x : ognia kojoty | mateusz1996 : pozdrowienia od mateusza dla dominiki | mts1 : pozdro war1aty! | arkoss_17 : Pozdro dla wszystkich HARDCOROWYCH jak i HARDSTYLOWYCH swirow z pomorza i nie tylko.. SPAWACZ;) | silverstylez : Pozdro dla starych wyjadaczy. SilverStylez | olek123651 : Pozdroeienia dola JULJI | HANSEL : Pozdro dla ekipy z Wolsztyna :DD | olkieeee : pozdrawiam olke!!! | erni1112 : pozdrowienia dla ciury, smigola , rudego i Kacperka starych zapasiorow !!! | The Punk : Pozdrawiam | vpahomusic : Grupa Eventowa V PaHo Music POzdrawia nocnych marków | erni1112 : pozdro dla wiariatow z krasnego stawu!! w szczegolnosci Kopixa!!! | sunprise1944 : Tylko odra oks | prezes54 : pozdro od grubego |


Promowane sety
Promowany : Energy Mix vol. 14 - Aras & Deepush (12/04/2019)Energy Mix vol. 14 - Aras & Deepush (12/04/2019) - Energy Mix vol. 14 Katowice Edition pres. Aras & Deepush... (858)
Promowany : Energy Mix 61 - Thomas & Hubertus (7.04.2019)Energy Mix 61 - Thomas & Hubertus (7.04.2019) - Thomas & Hubertus Rozmiar : 139.96 MB Pobierz : Cały Rozmiar... (1 282)
Promowany : Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5 - Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5 Rozmiar : 149.51 MB... (1 693)
Promowany : Energy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & HubertusEnergy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & Hubertus - Energy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & Hubertus Rozmiar :... (3 811)

Jak zostać djem - Lektura


Wychodząc na przeciw coraz większemu zainteresowaniu w tematyce doboru sprzętu dla DJa, oraz coraz większej modzie na bycie DJem - bo tak już trzeba tą modę nazwać- postanowiliśmy przybliżyć nieco tematykę doboru sprzętu z segmentu "4 DJs". Temat ten, powinien pomóc wielu osobom - szczególnie właśnie tym początkującym - w zaznajomieniu się z podstawami doboru sprzętu idealnie do ich potrzeb, wymagań i upodobań. Mamy nadzieję, że pozwoli to uniknąć wielu podobnych tematów.

Na samym początku, jak w Naszej głowie pojawia się pomysł - "Chcę zostać DJem" - powinniśmy sobie odpowiedzieć na jedno, proste pytanie- "Dlaczego chce zostać DJem"...01. Czy aby nie dlatego, że teraz nastała taka moda, czy nie kieruje mną chęć bycia "trendi"?

02. A może wręcz odwrotnie, może kochamy muzykę, może chcemy urozmaicić Świat muzyczny własną osobą. Może coś się Nam w tym światku nie podoba, i mamy własną wizję idealnego DJa i własną osobą chcemy to pokazać całemu Światu.

Jeśli na zadane sobie pytanie odpowiadamy tylko tak jak w punkcie pierwszym, to może od razu dać sobie spokój, i zostawić to ludziom, dla których muzyka to coś więcej, aniżeli sposób na zaistnienie w "wielkim Świecie" i na bycie zgodnie z panującą modą. Zostać DJem, to zadanie właśnie dla osób, które odpowiedziały tak jak w Naszym punkcie drugim, lub bardzo podobnie... to właśnie te osoby są tymi "wybrańcami"- ponieważ zanim stanie się na muzycznym Olimpie i zaczną Naszymi poczynaniami kierować odpowiednie osoby takie jak np.: menadżer, czeka Nas ogrom pracy własnej. Praca, praca i jeszcze raz praca nad sobą: wiedza teoretyczna [bez której ani rusz, a która przez wielu jest pomijana a wręcz lekceważona], technika grania, dobór repertuaru, praca z mikrofonem oraz praca nad własnym zachowaniem i wizerunkiem- to wszystko czeka tego, kto się zdecyduje zostać DJem.

Ostatnio bardzo modne stało się poprzedzanie swojego pseudonimu właśnie przedrostkiem "DJ", wystarczy, że ktoś zagrał na komputerowym symulatorze obsługi konsolety typu: "Virtual DJ" "BPM Studio" itp., a od razu zaczyna nazywać siebie "Disc Jockeyem". Kiedyś - w dobrych dla tej branży czasach, DJem można było się dopiero nazywać, jak zostało się namaszczonym przez swojego guru, swojego nauczyciela... nie było to takie proste.

Jednym z pierwszych prawdziwych DJi- był i nadal jest DJ Johnny - właśnie dzięki niemu możemy zobaczyć jak to kiedyś było, a nawet zobaczyć oryginalną licencję. DJ Johnny, wieloletni rezydent Klubu BRAVO w Gliwicach, na muzycznym rynku jest już od 1982 roku - większości z Nas to jeszcze nie było na Świecie, kiedy on już grał w Klubach- i to właśnie tacy ludzie jak DJ Johnny mogą powiedzieć wiele na temat tego "zawodu".Były szkolenia, zwane a tamtych czasach weryfikacjami, podczas których sprawdzana była przede wszystkim wiedza teoretyczna kandydata. Pytano o włoski jazz, o dzieła malarzy impresjonistów, o jakieś fragmenty literatury czy poezji, wreszcie o różne szczegóły z dziedziny muzyki poważnej, baletu i teatru.Jak już jednak zdecydowaliśmy się zostać DJami, to mamy do wyboru 3 drogi:

01. Znaleźć uczciwego i gotowego do pomocy DJa "nauczyciela", który będzie gotów wziąć pod swoją opiekę młodego i zdecydowanego na wiele poświęceń młodego adepta. Jednak dobrze wiemy, że z tym coraz trudniej. Niewielu jest DJi, którzy zajmują się tylko tym, i mają na tyle czasu, aby przelać posiadaną wiedzę młodszemu pokoleniu.

02. Zapisać się na tzw. kurs. Wtedy mamy pewność, że opłacając takie szkolenie będziemy mieli prawo do poznania tajników pracy DJa, budowy sprzętu, podstaw akustyki itp. itd. Takie kursy, mają wiele zalet- pozwalają pracować na sprzęcie najwyższej klasy i różnego rodzaju, czego nawet w klubie nie uświadczymy, ponieważ na kursie mamy do dyspozycji kilka modeli, od tych podstawowych po te najnowsze i najbardziej rozbudowane, a w Klubie trudno tego szukać- zazwyczaj kluby mają jeden zestaw na konsolecie.

I jeszcze jedna uwaga do tych, którzy chcą się wybrać na takie właśnie szkolenie- dokonajcie dobrego wyboru, na rynku pojawia się wiele kursów na bardzo niskim poziomie. Ważne jest to, aby ludzie prowadzący takie szkolenia sami sobą prezentowali odpowiedni poziom, aby szkolenie nie było szkoleniem „widmo”,– aby ludzie prowadzący mieli już doświadczenie w prowadzeniu takiego szkolenia. To do Was należy wybór w czyje ręce oddacie własną przyszłość.

03. Kupić samemu sprzęt i licząc na własne zaparcie i chęć dążenia do celu, pracować i jeszcze raz pracować... jak każda także i ta metoda ma wiele plusów i minusów- jednym podstawowym minusem są finanse. Nie oszukujmy się- sprzęt z segmentu "4 DJs" do najtańszych nie należy. I tutaj przechodzimy do sedna sprawy- jak dokonać trafnego wyboru. Przedstawimy to w kilku łatwych do przyswojenia punktach:

I. Fundusze

Głównym czynnikiem wpływającym na to, w jaki sprzęt się zaopatrzymy, są oczywiście finanse. Im większy jest nasz budżet, tym klasa sprzętu może być wyższa, ale nie popadajmy w skrajności i nie wyznajemy tutaj zasady "im droższe- tym lepsze", nie na tym to polega. Można sobie poskładać bardzo dobrą DJkę za stosunkowo rozsądne pieniądze.

Taką skrajnością jest np.: gramofon firmy Technics - SL 1210 Gold Edition. OK, dobrze wygląda- ale, po co to wszystko- złote "bajery" będą za Nas grać? Także takie właśnie sprawy pozostawiamy Wam pod rozwagę.II. Wybieramy Mixer

Podstawą każdej konsolety jest mixer, bez niego ani rusz. Sprecyzuj swoje wymagania czy potrzebujesz 4 kanały, czy 2 wystarczą- czy zdolności i twórczość skłoni Cię do tego, aby grać z 4 źródeł jednocześnie - co jest moim zdaniem jednym z głównych argumentów wyboru mixera cztero-kanałowego. Czy nie lepiej skupić się na jakości sprzętu i wybrać lepszy sprzęt mający mniej kanałów, niż gorszy ale cztero kanałowy?III. CD Player

W dobie rozwoju techniki - także tej 4 DJs - podstawą są niewątpliwie płyty CD. Zapewne znajdzie się wielu, którzy napiszą - "Vinyl to jest to" "Prawdziwy DJ gra tylko z gramofonów" - OK, nie przeczę, że tak nie jest, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy- technika poszła na tyle do przodu, że z CD można wyciągnąć tyle samo - jak nie więcej - jak z gramofonu. A że "feeling" nie ten... to już inna sprawa, ale o tym później.

Wybierając CD, musimy na wstępie odpowiedzieć sobie na pytanie "Single czy Double". Zdania są podzielone, i każdy wybierze ten, który mu bardziej odpowiada. Następnie określmy listę oczekiwań, które Nasz player musiałby spełniać. Czy ma posiadać wbudowane efekty, czy ma posiadać funkcję "skrecz", czy ma czytać pliki MP3, a może ma być już DVD Player-em- to wszystko wpłynie decydująco na Nasz wybór i zawęzi pole Naszych poszukiwań.IV. Gramofony

Gramofon to już nie tylko narzędzie do odtwarzania czarnych płyt, ale zdaniem zagorzałych jego zwolenników prawdziwy instrument muzyczny. Takie jest zdanie wielu. Znów inni powiedzą, że to odchodzący do lamusa relikt mijającej epoki. Zarówno jedni, jak i drudzy mają swoje racje i nie Nam te racje podważać. My możemy jedynie nakierować jak wybrać, czym się kierować podczas kupna, aby być z zakupu w pełni zadowolonym.

Jeśli kupujemy gramofon w celach "odsłuchowych" to możemy sobie pozwolić na wybór gramofonu z napędem paskowym, co jest tańszym rozwiązaniem i na 100% w odsłuchiwaniu się sprawdzi. Ale jak już zabieramy się za "DJowanie" to zdecydowanie musimy się zaopatrzyć w gramofon z napędem bezpośrednim. Wszystkie tajniki techniczne działania takiego napędu zostawiam tym bardziej dociekliwym- tutaj nie będziemy się w to zagłębiać.

Mając już za sobą wybór, "do czego potrzebujemy gramofon" pora się zastanowić nad konkretnym wyborem- wybór jest ogromny. Jak zwykle decydującą sprawą są finanse, jeśli mamy odpowiednio dużo do wydania, możemy śmiało sięgnąć po tzw. "pewniaki", jako takie od dawna uznawane są: Technics 1210 MK 2 oraz Vestax PDX 2000- do tego grona starają się dołączyć takie modele jak np.: Numark TTX, czy Reloop RP 6000. Bardzo ważne przy wyborze są: moc silnika, zakres pitch, no i oczywiście osobiste preferencje, takie jak: wybór ramienia proste/S-kształtne, ustawienie przycisków start/stop. Jak zwykle na samym końcu wybór należy do Was. Ale warto przejrzeć ofertę wszystkich producentów, i porównać, a także oprzeć się na doświadczeniach doświadczonych DJi.V. Nowe technologie

MP3- to pojęcie coraz częściej można spotkać także w sprzęcie skierowanym dla DJi- czy to w systemach typu: Final Scratch- łączących nowoczesne technologie MP3 z tradycyjnymi gramofonami, lub w sprzęt opartym o czytniki plików mp3 np.: Cortex HDC 1000. Przed postępem nie uciekniemy, a to, co się przyjmie, jest uzależnione tylko i wyłącznie od Nas samych. To my decydujemy o tym, jaka technologia będzie rozwijana, a co odkładane jest przez producentów do szafki.

VI. Słuchawki

Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego DJa są słuchawkiMyślę, że każdy, kto zadawał sobie wcześniej pytanie "Jak zostać DJem", zastanawiał się czy jest to coś dla Niego i czy warto w to inwestować- znalazł tutaj odpowiedź, a jak przynajmniej jedna osoba dokonała trafnego wyboru przy kupnie sprzętu, to już się opłacało to napisać.

I pamiętajcie jeszcze o jednym- DJem może zostać każdy: młody, stary, kobieta, mężczyzna, biedny i bogaty- liczą się tylko chęci, i jeśli będziesz tego bardzo chciał, to osiągniesz wiele - choćby satysfakcję z tego, że próbowałeś.

Ps. Podczas pisania tego materiału nie brano pod uwagę marek sprzętu, zamieszczone tutaj są tylko w celach poglądowych i w celach informacyjnych- i jako takie proszę je traktować.

Artykuł pochodzi ze strony FTB od autora : ali-bOnline:


Aby zobaczyć kto aktualnie z użytkowników jest dostępny na stronie - zaloguj się

Wszystkich: 134 |  Niezarejestrowani: 55 |  (Kolory ?)
Portal Seciki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na portalu. Osoby zamieszczajce utwory, sety,
fotografie, teksty, komentarze naruszajce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialno karna lub cywilna.