Aby pobierać wszystkie sety zarejestruj się w naszym portalu seciki.pl - kliknij tutaj - rejestracja w 15 sekund

DeeFka : Pozdrawiam Rickfire ♥ | Kacper882 : Pozdrowienia ze ZŁOTOWA dla Seciki.pl | darekczarny25 : Pozdro dla wszystkich clubowiczów z byłego COSMOS CLUB Krzycko Małe Wasze ciała nasza muza | Antonio12 : Pozdrawiam prekursora tomasa z terminala | Yaxley1996 : Kocham cię mocno w tym roku będzie to co chcemy | tomekkud : pozdrawiam wszystkie fajne laski | VixaVixa : pozdro dla ekipy z wielowsi!!! | mariunio : Pozdrowienia dla Kuby i Zuzi :) | ebesebe84 : Pozdowienia dla Betona szkoda ze cie tu niema | jarussmykus : POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH KIEROWCOW CIEZAROWEK I DLA CAŁEJ LEWEJ GRUPY POZDRO JADĄ JADĄ !!!!! | Czarny_Pinky : Pozdrowienia dla całej pierwszej zmiany Auto Partner : Jadą ! i dla mojego ukochanego narzeczonego M`House | slawczyk : Czy są sety z ostatniej imprezy Retro w Ekwadorze? Pozdrawiam :) | Szymon40 : Pozdrowienia dla calego kujawsko-pomorskiego | michalkania : Pozdro dla GIBONA z CREWE | becia1999 : Pozdro dla szona bodzia i parówy kojota od pracodawcy buliego | huligan123 : Pozdrawiam wszystkich co odopczywaja ,po cieżkim tygodniu pracy , i tych co na weekend sie też grubo zabawili pozdro swiry ;) | xprzemo7x : ognia kojoty | mateusz1996 : pozdrowienia od mateusza dla dominiki | mts1 : pozdro war1aty! | arkoss_17 : Pozdro dla wszystkich HARDCOROWYCH jak i HARDSTYLOWYCH swirow z pomorza i nie tylko.. SPAWACZ;) | silverstylez : Pozdro dla starych wyjadaczy. SilverStylez | olek123651 : Pozdroeienia dola JULJI | HANSEL : Pozdro dla ekipy z Wolsztyna :DD | olkieeee : pozdrawiam olke!!! | erni1112 : pozdrowienia dla ciury, smigola , rudego i Kacperka starych zapasiorow !!! | The Punk : Pozdrawiam | vpahomusic : Grupa Eventowa V PaHo Music POzdrawia nocnych marków | erni1112 : pozdro dla wiariatow z krasnego stawu!! w szczegolnosci Kopixa!!! | sunprise1944 : Tylko odra oks | prezes54 : pozdro od grubego |


Promowane sety
Promowany : Energy Mix vol. 14 - Aras & Deepush (12/04/2019)Energy Mix vol. 14 - Aras & Deepush (12/04/2019) - Energy Mix vol. 14 Katowice Edition pres. Aras & Deepush... (858)
Promowany : Energy Mix 61 - Thomas & Hubertus (7.04.2019)Energy Mix 61 - Thomas & Hubertus (7.04.2019) - Thomas & Hubertus Rozmiar : 139.96 MB Pobierz : Cały Rozmiar... (1 282)
Promowany : Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5 - Kari Long - Minimal Techno Challenge Vol.5 Rozmiar : 149.51 MB... (1 693)
Promowany : Energy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & HubertusEnergy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & Hubertus - Energy Mix Walentynki 2019 pres. Thomas & Hubertus Rozmiar :... (3 811)

Informacje Sensation


SENSATION WHITE - HISTORIA EVENTUKażdy, kto choć raz uczestniczył w którejś z edycji Sensation White potwierdzi, że to impreza inna niż wszystkie. Pomysł ubrania wielkiego tłumu ludzi w jednym kolorze sam w sobie powoduje powstanie między nimi pewnej więzi, sympatii, poczucia wspólnoty – to przecież od zawsze idea przyświecająca wspólnej zabawie. Dzięki temu białemu kolorowi czujemy, jakbyśmy znali się wszyscy od dawna, jakbyśmy się dobrze rozumieli, efektem jest przyjazna atmosfera i poczucie „jechania na tym samym wózku”.


Prawdopodobnie tak właśnie wyobrażali to sobie organizatorzy Sensation White w Amsterdamie. Tysiące ludzi bawiących się w takim samym kolorze – wszyscy na biało, jak jedna wielka rodzina, to musiało się udać. Sam pomysł podobno ma jednak smutną genezę - Szef ID&T - Duncan Stutterheim stracił w wypadku brata Milesa, który współtworzył z nim firmę – na biało ubrani byli wszyscy na jego pogrzebie…


Warto przypomnieć, że pierwsza edycja Sensation w 2000 roku nie miała jeszcze tak zwanego „dress code” – klubowicze nie byli zobowiązani do ubrania się na biało, to jeszcze nie było prawdziwe Sensation. To była jedyna edycja, która nie została wyprzedana i gdzie nie było obrotowej sceny na środku zadaszonego stadionu Ajaxu Amsterdam. Organizatorzy zapełnili zaledwie połowę stadionu, pojawiło się 20 tysięcy ludzi.


Rok 2001 to już był wielki tryumf Sensation. Od tego momentu obowiązuje „dress code” i od tego momentu bilety zostają wyprzedane na wiele miesięcy przed imprezą, w zaledwie kilka godzin. Dodajmy, że kupowane są w ciemno, bo wtedy line-up nie jest jeszcze znany. Jak tłumaczył na konferencji prasowej przed ostatnią polską edycją szef organizatora czyli firmy ID&T „W przypadku Sensation muzyka nie jest najważniejsza. Przede wszystkim chodzi o wyjątkowy klimat, o niezwykłe show, o to, by wszyscy byli pod wielkim wrażeniem tego, co widzą i słyszą, by czuli, że biorą udział w czymś naprawdę wyjątkowym”.


W związku z wielkim sukcesem Białej Edycji w 2002 roku powstał jej czarny odpowiednik czyli Sensation Black. Założeniem było stworzenie eventu dla miłośników mocniejszych brzmień. Biała Edycja to w pierwszych latach była impreza z muzyką house i trance, na Czarnej Edycji spotykali się miłośnicy muzyki hard-trance, hardstyle, a nawet hardcore. Wszyscy ubrani na czarno, a co za tym idzie tworzący zupełnie inną, bardziej mroczną atmosferę. Sensation Black nigdy nie wyprzedawało się na pniu na długo przed imprezą jak White, ale i tak za każdym razem był prawie komplet.


Skoro wspominamy o muzyce, warto zwrócić uwagę na to, jak zmieniały się preferencje organizatorów na przestrzeni lat. Można to prześledzić na podstawie line-upów, a także utworów, które wybierane były jako oficjalny hymn imprezy. Najbardziej rzuca się w oczy zanik muzyki trance w ostatnich latach. Jeśli chodzi o hymny, w pierwszych latach tworzyli je głównie panowie z Rank 1 – w 2000 roku był to utwór Cygnus X, potem hymn przygotowywali jeszcze dwukrotnie – w 2001 i 2003 (w 2002 i 2004 wybrany został The Rush). Ciekawostką jest fakt, że hymny w 2003 i 2004 roku zostały oparte o znane motywy z muzyki klasycznej: najpierw Mozarta, kolejny Carla Orfa.Ostatni trancowy hymn w 2005 przygotował Armin van Buuren („Serenity”). W 2006 roku w line-upie pojawił się Ferry Corsten i gość specjalny czyli Tiesto, który jednak w większości grał …house. Zgodnie z nową linią muzyczną imprezy – electro-housowy hymn należał do Sandera Kleinenberga, który specjalnie na tę okazję przerobił swój przebój „This is not Miami” na „This is Sensation”. Na dwie ostatnie edycje Sensation nie zaproszono już żadnego dj-a grającego trance. Dlaczego? Szefostwo ID&T uznało najprawdopodobniej, że najlepiej 40-tysięczny tłum bawić się będzie przy szerzej znanych tematach – na konferencji w Polsce wspominał o tym, że na Sensation White przychodzą ludzie słuchający różnych muzycznych gatunków i stylem, który będzie „zrozumiały dla wszystkich” jest właśnie house.

Przełomowym dla marki Sensation był rok 2005, kiedy to Biała Sensacja zaczęła rozprzestrzeniać się po świecie. Na dobry początek powstały edycje w sąsiedniej Belgii, a także w Niemczech, gdzie za deckami pojawili się w większości dj-e reprezentujący house, electro i techno (w tym Carl Cox, Sven Vath, Moguai, Moonbootica, Monika Kruse). W 2006 roku oficjalnie powstał projekt Sensation International, który zaowocował między innymi pierwszą edycją w Polsce, która odbyła się 28 października w Hali Ludowej we Wrocławiu i okazała się wielkim sukcesem.


W tym roku Sensation na swojej mapie ma już 10 krajów – poza Holandią, Polską, Niemcami i Belgią dołączyły również takie kraje, jak Chile, Łotwa, Rosja, Węgry, Dania i Czechy. Wszędzie imprezy te wyglądają bardzo podobnie, wszędzie mamy do czynienia z wizualnych przepychem, wszędzie też odpowiednio dużo trzeba za tę przyjemność zapłacić. Licencja bowiem jest bardzo droga, co jeszcze bardziej daje się we znaki, gdy Sensation nie odbywa się na stadionie, ale w hali na nieco ponad 10 tysięcy ludzi, jak to ma miejsce w Polsce. Firma ID&T zapowiada, że w kolejnym, 2009 roku, Białych Sensacji będzie na świecie aż 22!

Sensation to przede wszystkim przedsięwzięcie o wielkim rozmachu, pełne pozamuzycznych atrakcji, parateatralnych występów, oszałamiających efektów świetlnych i pirotechnicznych, które atakują z całą mocą podczas popularnego Megamixu, kiedy to ubarwiają wiązankę aktualnych i nie tylko parkietowych przebojów.
Online:


Aby zobaczyć kto aktualnie z użytkowników jest dostępny na stronie - zaloguj się

Wszystkich: 135 |  Niezarejestrowani: 55 |  (Kolory ?)
Portal Seciki.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na portalu. Osoby zamieszczajce utwory, sety,
fotografie, teksty, komentarze naruszajce prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialno karna lub cywilna.